Rajd Wilczy

TEGOROCZNY RAJD ODBĘDZIE SIĘ  09.03.2019
O RAJDZIE

Nasz rajd na stałe wpisał się do kalendarza, w drugi weekend marca zapraszamy do Żor i okolic.
Będzie coś dla każdego, od Trasy Rodzinnej gdzie będzie można pobawić się całą rodziną do trasy Profi dla najtwardszych.
Rajd jest rozgrywany na orientację, co oznacza, że na starcie otrzymujemy mapę z zaznaczonymi punktami które musimy odwiedzić i na karcie startowej potwierdzić obecność.
Rajd przygodowy w dwóch odsłonach – zaawansowanej oraz open.

Trasy Rajdu Przygodowego – ADVENTURE RACE

Tegoroczny Rajd Wilczy już po raz trzeci uruchamia trasy o charakterze Rajdu Przygodowego AR. Podczas tegorocznej edycji zespołu mogą startować na dwóch trasach do wyboru:
  1. PROFI – trasa zaawansowana dla najbardziej doświadczonych zawodników.
  2. OPEN – trasa otwarta dla każdego, kto chce spróbować swoich sił w rajdzie o charakterze AR.
Zawodnicy startują w zespołach dwuosobowych na obu trasach AR.
AR OPEN – 60 km

Opis trasy:
Trasa zaplanowana została z myślą o ludziach, którzy chcą spróbować swoich sił w rajdach przygodowych, lub traktują je rekreacyjnie. Trasa około 50 km w tym etapy piesze, rowerowe oraz zadania specjalne do wykonania na trasie.
AR PROFI – 120 km

Opis trasy:
Trasa zaplanowana została z myślą o ludziach, których pasją są Rajdy AR i którzy nie boją się wyzwań i ekstremalnych doznań podczas startu. Trasa liczy ponad 100 km – na trasie czekają na Was trasy: piesza, rowerowa, kajak, a także zadania specjalne na trasie Rajdu.
Trasa biegowa i rowerowa dla uczestników indywidualnych.

Start indywidualny – BIEG / ROWER

Obserwując potrzeby i zainteresowanie wydarzeniami sportowymi postanowiiśmy uruchomić możliwość startu indywidualnego w Rajdzie Wilczym. W tym roku proponujemy start na dwóch trasach rywalizacji indywidualnej: trasę biegową oraz trasę rowerową.
  1. BIEG – około 20 km trasy dla biegaczy. Na starcie otrzymujecie mapę – punkty kontrolne są zlokalizowane na trasie biegu.
  2. ROWER – około 40 km trasy rowerowej. Na starcie otrzymujecie mapę – punkty kontrolne zlokalizowane są na trasie jazdy.
  3. BIEGI TOWARZYSZĄCE – 5km bieg na orientację. Na starcie otrzymujecie mapę – punkty kontrolne są zlokalizowane na trasie biegu.
Na trasach zawodnicy startują indywidualnie.
BIEG – 20 km

Opis trasy:
Trasa opracowana z myślą o biegaczach i skierowana właśnie do nich. Zawodnicy startują ze startu wspólnego. Każdy zawodnik otrzymuje mapę – punkty kontrolne znajdują się bezpośrednio na trasie biegu.
ROWER – 40 km 

Opis trasy:
Trasa opracowana z myślą o miłośnikach jazdy rowerowej i skierowana właśnie do nich. Zawodnicy startują ze startu wspólnego. Każdy zawodnik otrzymuje mapę – punkty kontrolne znajdują się bezpośrednio na trasie jazdy.
Formuła rekreacyjna dla rodzin oraz dzieci i młodzieży.

Start rodzinny jest możliwy w kilku odsłonach
  1. Trasa rodzinna – podczas Rajdu Wilczego po ternie miasta Żory
  2. Biegi towarzyszące – biegi na orientację, dwie lokalizacje góra Ramża, Śląski Ogród Botaniczny
Trasa Rodzinna

Rajd Wilczy po raz pierwszy uruchamia trasę rodzinną. W ramach Rajdu w sobotę (11 marca) przeprowadzony zostanie start zawodników na trasie rodzinnej. Trasa ma formułę rekreacyjną.
Zawodnicy startują pieszo. Startujący będą mieli do zaliczenia trasę na orientację w terenie miejskim oraz do wykonania zadania specjalne.
Liczba członków zespołu:
od 2 do 5 osób. Zespoły mogą zostać stworzone z rodzin (w skład zespołu wchodzi min. jedno dziecko do 14 roku życia) lub dzieci (za okazaniem pisemnej zgody rodziców na udział w rajdzie).